Бажання
Додайте товари до списку бажань
Графік роботи:

Будні: 10:00–19:00

Сб-Вс: 12:00–18:00

0
Мій кошик

Купити балансири на окуня, щуку та судака

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше по названию

Купити балансир на щуку, окуня та судака.

Зима, для багатьох рибалок – час непростий. Не кожен любитель риболовлі готовий вибратися на улюблене водоймище, коли за вікном суворі морози. Але справжніх фанатів підлідного лову не зупинить ні завірюха, ні хуртовина. Лов на мормишку або жерлиці – заняття цікаве, але в цій статті йтиметься про те, як вибрати і купити балансир на окуня і щуку, і добути трофейного горбатого навіть взимку.

Коротко про конструкцію.

Балансир - це невелика, що імітує маленьку рибку, штучна приманка, що горизонтально розташовується в товщі води. Для досягнення правдоподібної гри в районі хвоста розташовані пластикові крила. Має два вмонтовані гачки в хвостовій та головній частині. Знизу, найчастіше, є невеликий потрійний гачок. Балансир підвішується на волосінь за вушко, розташоване на спинці приманки.

Який купити балансир?

Дослідні рибалки відзначають, що найголовніше, що має значення при купівлі балансиру – це його форма. Саме форма визначає характер гри приманки. При виборі варто враховувати, чим харчується окунь та щука на водоймі, і підбирати максимально схожу на об'єкт його полювання, конфігурацію.

Розмір балансиру відіграє не менше значення, ніж форма. Так як окунь нечасто досягає великих розмірів, то і приманки, які підходять, скажімо, щуці, йому не до вподоби. Варто звернути увагу на балансири розміром 4 сантиметри. Цього цілком достатньо, як для затримання хороших екземплярів, так і для підлітків.

Далі про колір. Тут ситуація складніша, тому що варіантів забарвлення може бути безліч. Якщо коротко, то можна виділити дві основні групи: кислотні та натуральні забарвлення. Не варто забувати і про різні флуоресцентні, неонові і світні варіанти. На жаль, неможливо сказати, в якому кольорі купувати балансири, тому що все залежить від умов лову та річки (озера). А левова частка рибалок взагалі вважає, що колір на уловистість має мінімальний вплив.
Як і в літній спінінговій риболовлі, краще запастися кількома приманками різних конфігурацій, і експериментувати на водоймі, щоб підібрати заповітний ключ до смугастого хижака (або зубастого).

Як ловити на балансир.

Окунь – яскравий представник зграйних риб. Збираючись у великі котли, особини становлять величезну конкуренцію своїм побратимам. Щоб встигнути першим, окунь люто кидається в атаку. Цим і потрібно користуватися рибалкою. Потрібно знайти зграю, і вести темповий лов. Як показує практика, що більше особин у зграї, то з більшою швидкістю балансир виявляється у роті у риби.
Процес пошуку є планомірним облавлюванням акваторії. Якщо на лунці немає клювань протягом 10-15 хвилин, варто перейти на десяток метрів убік, і повторювати ці дії, поки не натрапите на активне клювання. Варто врахувати, що чим товщі лід, і холодніше на вулиці, тим глибше йде риба.

Говорячи про техніку лову, неможливо сказати, яку анімацію краще відгукнеться окунь. Як і при лові на блешню, чортика або блешню, існує чимало варіантів гри, ефективність якої залежить від активності риби в даний момент. Однозначно можна сказати, що чим пасивніші за смугу, тим балансир повинен рухатися повільніше, і навпаки.
Основна техніка, яку використовують рибалки для розвідки лунок - це плавні опускання, що гойдаються, на дно, і швидкий підрив сантиметрів на 25-30. Між фазами підйому та опускання краще зробити невелику, близько 3-5 секунд, паузу.

Щодо збору снасті, то потрібно зовсім небагато:

 

  • Кивкова чи безківкова вудка;
  • Монофільна волосінь 0.2мм;
  • Вертлюг (опціонально);
  • Карабін;
  • Балансир.


Довжина і тип вудилища підбирається під самого рибалки. Кому як зручніше. Найпоширенішим варіантом для лову на балансир є безкивкове вудлище довжиною близько 45 сантиметрів. Діаметр волосіні залежить від розміру та ваги приманки, але для вудження окуня моноліски 0.2мм. (щуки 0.3мм) буде достатньо.

На сьогоднішній день прилавки рибальських магазинів просто ломляться від різноманітності приманок та снастей для лову не лише окуня, а й будь-якої іншої риби. Лов на балансир не вимагає особливих навичок. І питання «який балансир купити» виявиться справжньою дрібницею, а сама рибалка не залишить байдужим навіть найдосвідченішого рибалки.

Вгору