Щука – королева майже всіх наших водойм і одна з не дуже численних риб, які непогано ловляться навіть взимку. Щука однією з перших адаптується до перших зимових морозів і з успіхом цим користується, досить активно полюючи на будь-яку рибну дрібницю, причому особливо успішно вона це робить на початку зими, по першому обережному льодку.

Звичайно ж, жоден рибалка не проґавить свого шансу впіймати зимову щуку, нехай для цього доведеться і померзнути, і побігати, і позмагатися з нею в хитрощі та витривалості. Найчастіше щуку ловлять стрімким блиском або на зимові жерлиці.
 

балансир на щуку та окуня
При лові у виска можна використовувати як спеціальні зимові щучі блешні, так і на балансир. Балансир, по суті, штучна приманка, яка виглядає як маленька рибка, в яку впаяні гачки, а іноді до неї чіпляють і додатковий трійничок, який монтується в спеціальне колечко на його черевці. Хвостик балансиру має лопатки, які надають його грі особливу привабливість. Балансири можуть відрізнятися за різними параметрами – кольору, масі, розмірам, і дуже добре, якщо під рукою буде не один балансир, нехай навіть уловистий, а цілий їхній набір – для будь-якого щучого настрою та будь-яких місцевих умов.
Як вудилище добре вибрати спінінгове (зимове), з потужною котушкою будь-якого типу, наявність фрикціону буде плюсом. Лісочка – монофільна і міцна, товщиною не менше чверті міліметра (якщо вона буде товстіша, то потрібно буде врахувати, що парусність у неї достатня, особливо якщо лов йде і на глибині, і на течії одночасно). До матеріалу повідця потрібно віднестися відповідально, адже занадто товстий металевий геть-чисто уб'є гру балансира, та й щука аж ніяк не дурна і не сліпа, тому обов'язково помітить його.

Можна поставити тонший і зовсім непомітний флюорокарбоновий, але вона може його перекусити. Розумним компромісом може стати повідець із повідкового матеріалу – і міцний, і покритий нейлоном, що маскує. У середньому довжина балансира сантиметрів 5-8, а забарвлення краще вибрати натуральне – під уклеєчку. Якщо не натуральний, то отруйно-кислотно яскравий, під окуляри, наприклад. Підвищить привабливість балансу заміна штатного хвостового оперення з пластику на більш привабливе – вовняне, тільки зовнішню привабливість він втратить дуже швидко. Також можна замінити штатний трійничок на трійник побільше, щоб засічка була гарантованою, а для більшої привабливості його можна прикрасити яскраво-червоною намистинкою або обмотати яскраво-червоною блискучою ниткою (можна, звичайно, і не червоною, а просто яскравою, але присутність криваво-червоного бажано).

купити балансир

Місце риболовлі потрібно вибрати ретельно, адже лунок доведеться висвердлювати більше десятка (десять - мінімум), причому розташовуватися вони повинні на замкнутій кривій, а не на прямій лінії – щоб, обловивши останню, почати знову з першої, і йти до неї кілька кілометрів було не потрібно. Якщо лід товстий (більше двадцяти сантиметрів, а морози – більше десяти градусів, то глибина для лову повинна бути більше трьох метрів, якщо морози слабші, а лід – тонший, то і глибина може бути менше). Проведення має бути плавним, а паузи – добре витриманими та помітними, щоб дати щуці шанс схопити приманку (як правило, відбувається це саме у момент паузи). Спочатку балансир потрібно втопити, кілька разів постукати їм по дну, потім потихеньку і плавно підняти сантиметрів на двадцять, витримати паузу секунд у сім, якщо клювання немає – повторити разів десять, не більше. Якщо щука є, десять разів їй вистачить, якщо ні потрібно рухатися далі, адже лунок – майже десяток.

Щука риба не дрібна, і при цьому дуже сильна. Тому потрібно не забути взяти з собою багор, щоб витягувати її було легше і саму лунку зробити побільше, щоб пролазила навіть найбільша. буває і таке.